komb. technika
162 x 120 cm
Signature: sign. zezadu
Starting price: | CZK 75 000 |
olej, plátno
70 x 44 cm
Signature: sign. nečitelná
Starting price: | CZK 28 000 |
tempera, lepenka
60 x 45 cm
Signature: sign. LN Jan Bauch 1966
Starting price: | CZK 25 000 |
tempera, akvarel, karton
54 x 50 cm
Signature: sign. PD Jan Bauch 1981
Starting price: | CZK 32 000 |
olej, lepenka
24,8 x 18 cm
Signature: sign. LD M. Benka 1933
Starting price: | CZK 30 000 |
1922
olej, lepenka
35,5 x 48 cm
Signature: sign. PD O. Bubeníček 22
olej, lepenka
51 x 67 cm
Signature: sign. LD O. Bubeníček
olej, karton
25 x 34 cm
Signature: sign. PD O. Bubeníček
Starting price: | CZK 17 000 |
olej, plátno
44,5 x 56 cm
Signature: sign. PD O. Číla
Starting price: | CZK 6 000 |
olej, lepenka
25,5 x 35 cm
Signature: sign. LD Daněk - Sedláček
Starting price: | CZK 4 000 |
olej, plátno
54,5 x 69,5 cm
Signature: sign. nezjištěna
olej, plátno
45,5 x 39,5 cm
Signature: sign. LD F. Duša
Starting price: | CZK 4 500 |
olej, lepenka
27 x 22 cm
Signature: sign. LD J. Dvořáček
Starting price: | CZK 3 500 |
olej, plátno
35 x 55 cm
Signature: sign. LN Famíra 1944
1943 - 44
olej, plátno
65 x 92 cm
Signature: sign. vzadu Fr. Foltýn 1943 - 44
Starting price: | CZK 33 000 |
olej, překližka
18 x 22,5 cm
Signature: sign. PD F. Gross 43
olej, překližka
57 x 39,5 cm
Signature: sign. PD Hliněnský 40
kvaš, lepenka
50 x 62 cm
Signature: sign. PD B. Hoffstädter 42
olej, lepenka
30 x 39 cm
Signature: sign. PD J. Honsa
Starting price: | CZK 16 000 |
1951
olej, lepenka
30 x 40 cm
Signature: sign. PD Jambor 1951
olej, plátno
25 x 35 cm
Signature: sign. LD Jambor 1946
Starting price: | CZK 24 000 |
olej, plátno
45 x 60 cm
Signature: sign. DU Ota Janeček 1985
komb. technika, lepenka
42 x 33 cm
Signature: sign. vzadu Janošek 1961
Starting price: | CZK 22 000 |
55 x 37 cm
Signature: sign. PD F. Kaláb 44