olej, lepenka
50 x 53 cm
Signature: sign. PD J. Ullmann
Starting price: | CZK 25 000 |
olej, plátno
53,5 x 75,5 cm
Signature: sign. PD Ullmann
Starting price: | CZK 45 000 |
olej, překližka
50 x 63,5 cm
Signature: sign. PD F. Jakub
Starting price: | CZK 37 000 |
olej, plátno
28,5 x 38,5 cm
Signature: sign. LD Jambor 1931
olej, lepenka
35 x 50 cm
Signature: sign. PD Cína Jelínek 23
Starting price: | CZK 14 000 |
1921
olej, plátno
56 x 65,5 cm
Signature: sign. LD O. Koníček 1921
olej, plátno
70 x 100 cm
Signature: sign. LD G. Macoun
olej, lepenka
41 x 55 cm
Signature: sign. LD Panuška
Starting price: | CZK 22 000 |
1906
lept s akvatintou
22,3 x 37,5 cm
Signature: sign. PD Vojt. Preissig 06
olej, plátno
57 x 48,5 cm
Signature: sign. PD Emil Schovánek 1936
Starting price: | CZK 9 000 |
olej, lepenka
60 x 29,5 cm
Signature: sign. PD V. Stříbrný 1943
olej, plátno
70 x 100 cm
Signature: sign. LD Jaroslav Šetelík
Starting price: | CZK 58 000 |
32 x 34 cm
Signature: sign. PD T.F.Šimon
Starting price: | CZK 6 000 |
akvarel, papír
45 x 22 cm
Signature: sign. PN Jož. Uprka
olej, překližka
50 x 60 cm
Signature: sign. PD Vacátko
litografie
33,5 x 46,6 cm
Signature: sign. PD Emil Filla
Starting price: | CZK 35 000 |
litografie
21,5 x 16 cm
Signature: sign. PD L. Jiřincová 49
Starting price: | CZK 3 000 |
litografie
12,5 x 17 cm
Signature: sign. PD R. Kremlička
Starting price: | CZK 3 500 |
1907
13,2 x 18,5 cm
Signature: sign. PD v desce Kubišta
Starting price: | CZK 8 000 |
litografie 45/50
26 x 36 cm
Signature: sign. PD Kamil Lhoták 1968
Starting price: | CZK 3 000 |
49,5 x 37,5 cm
Signature: sign. PD Vojt. Preissig
barevná akvatinta
37,5 x 22 cm
Signature: sign. PD V. Preissig
1914
35 x 35 cm
Signature: sign. PD J. Stretti-Zamponi
Starting price: | CZK 3 500 |
barevný lept, č. 203
30,5 x 31 cm
Signature: sign. PD T.F.Šimon
Starting price: | CZK 4 000 |