olej, plátno
65 x 93 cm
Signature: sign. PD Lev 33
Starting price: | CZK 25 000 |
1915
66 x 50 cm
Signature: sign. PD 1915 Jan Trampota
Starting price: | CZK 33 000 |
44 x 57 cm
Signature: sign. PD Valter 70
Starting price: | CZK 10 000 |
olej, plátno
55,5 x 68,5 cm
Signature: sign. PD Veris Paris 33
Starting price: | CZK 29 000 |
2.pol. 50.let
olej, tempera, překližka
33 x 27 cm
Signature: sign. PD R. Wiesner
olej, překližka
25 x 20 cm
Signature: sign. PN R. Wiesner
Starting price: | CZK 13 000 |
olej, plátno
47,5 x 53,5 cm
Signature: sign. PD Josef Zamazal LD 1920
Starting price: | CZK 28 000 |
32 x 23 cm
Signature: sign. PD P.K. 28
31 x 45 cm
Signature: sign. LD P. Kotík 44
Starting price: | CZK 24 000 |
poč. 30.let
kvaš, pastel, karton
50 x 36 cm
Signature: sign. DU P.K.
olej, karton
25,5 x 25 cm
Signature: sign. PD P.K.
30 x 43,5 cm
Signature: sign. PD P. Kotík 46
akvarel, tuš, karton
18,5 x 22,5 cm
Signature: sign. PD P. Kotík 33
30 x 25 cm
Signature: sign. LN P. Kotík 1926
Starting price: | CZK 19 000 |
olej, lepenka
24 x 41,5 cm
Signature: sign. PD P. Kotík 40
Starting price: | CZK 30 000 |
21,5 x 35 cm
Signature: sign. PN P.K.
Starting price: | CZK 17 000 |
strukturální grafika
20 x 37 cm
Signature: sign. DU Vladimír Boudník 60
Starting price: | CZK 22 000 |
komb. grafika
47,5 x 32 cm
Signature: sign. DU Vladimír Boudník 66
Starting price: | CZK 14 000 |
23 x 16,8 cm
Signature: sign. PD Emil Filla
39 x 30 cm
Signature: sign. PD Istler 58
Starting price: | CZK 8 500 |
1912
barevná litografie
94 x 60 cm
Signature: sign. v kameni LD Mucha 12
lept s akvatintou
25,7 x 20,5 cm
Signature: sign. PD Vojt. Preissig
lept s akvatintou
32 x 37 cm
Signature: sign. PD Stretti Zamponi
Starting price: | CZK 4 500 |
lept s akvatintou
33 x 33 cm
Starting price: | CZK 4 500 |