1889–1970
Pravoslav Kotík – významná umělecká osobnost české moderny.
V letech 1916 až 1920 byl jedním z členů Spolku výtvarných umělců Mánes.
V roce 1932 se natrvalo přestěhoval do Prahy. Raná díla Pravoslava Kotíka jsou ovlivněna hlavně expresionismem a fauvismem. Ve 20. letech 20. století se inspiroval neoklasicismem a kubismem, se kterým se velmi dobře seznámil na svých studijních cestách po Francii.
476
144 %
84 545 Kč
12 737 Kč
900 000 Kč
18 x 25 cm
Signatura: PD P. kotík 1926
25 x 37 cm
Signatura: PD P. K. 28
dřevoryt 4
20 x 15 cm
Signatura: PD Pravoslav Kotík
suchá jehla 3/3
18 x 9 cm
Signatura: PD P. Kotík 45, LD P.K. 45 v tisku
lept 30/30
33 x 24 cm
Signatura: PD Pravoslav Kotík 20, Kotík Pravoslav 1920 v tisku
25 x 37 cm
Signatura: PD P. K. 28
18 x 25 cm
Signatura: PD P. Kotík 1926
kvaš
28 x 23 cm
Signatura: UD P. K.
ocelorytina
4,5 x 4 cm
Signatura: v tisku P. Kotík 27, na známce v tisku J. Herčík 1989
akvarel
11,5 x 20,5 cm
Signatura: LD P. K.
kresba tužkou, akvarel
20 x 26 cm
Signatura: LD P. K.
29,5 x 39,5 cm (výřez)
Signatura: LD P. Kotík 56