1889–1970
Pravoslav Kotík – významná umělecká osobnost české moderny.
V letech 1916 až 1920 byl jedním z členů Spolku výtvarných umělců Mánes.
V roce 1932 se natrvalo přestěhoval do Prahy. Raná díla Pravoslava Kotíka jsou ovlivněna hlavně expresionismem a fauvismem. Ve 20. letech 20. století se inspiroval neoklasicismem a kubismem, se kterým se velmi dobře seznámil na svých studijních cestách po Francii.
476
144 %
84 545 Kč
12 737 Kč
900 000 Kč
kresba tuší, karton
42 x 32,5 cm (výřez)
Signatura: PD P. K. 30./IV. (datace nečitelná)
1918
7 x 7 cm
Signatura: PD P. Kotík 1918, LD Kotík v tisku
kvaš, tempera, carton
43,5 x 30 cm
Signatura: PD P. Kotík 29
10 x 8,5 cm
Signatura: PD K.P. v tisku
11 x 13,5 cm
Signatura: neznačeno
kresba tužkou, akvarel
28 x 24 cm
Signatura: LD P. K. 25
11 x 13,5 cm
Signatura: neznačeno
kresba tuší, akvarel, papír
11 x 17 cm
Signatura: PD 1926 P. Kotík
litografie
21,5 x 14 cm
Signatura: PD P. Kotík 1944
akvarel, karton
44,5 x 62 cm
Signatura: PN P. Kotík 44
kresba tuší, lavírovaná tuš
24 x 14,5 cm
Signatura: LD P. K. 28
18 x 25 cm
Signatura: PD P. Kotík 1926