1889–1970
Pravoslav Kotík – významná umělecká osobnost české moderny.
V letech 1916 až 1920 byl jedním z členů Spolku výtvarných umělců Mánes.
V roce 1932 se natrvalo přestěhoval do Prahy. Raná díla Pravoslava Kotíka jsou ovlivněna hlavně expresionismem a fauvismem. Ve 20. letech 20. století se inspiroval neoklasicismem a kubismem, se kterým se velmi dobře seznámil na svých studijních cestách po Francii.
476
144 %
84 545 Kč
12 737 Kč
900 000 Kč
akvarel, papír
30 x 23 cm
Signatura: PD P. K.
1924
akvarel, karton
12 x 20 cm
Signatura: PN P. Kotík 1924
kresba tuší, akvarel
24 x 17 cm
Signatura: UD P. Kotík
kolorovaná suchá jehla
13,5 x 11,5 cm
Signatura: PD Pravoslav Kotík 25
23,5 x 15,5 cm
Signatura: LD P. Kotík 36
16,5 x 23,5 cm
akvarel
21 x 28 cm
Signatura: PD P. K.
akvarel
15 x 10,5 cm
Signatura: PD P. K. 48
40 x 30 cm
Signatura: PU P. K.
akvarel, tempera, karton
30 x 22 cm
Signatura: PD P. Kotík 59
akvarel, papír
30 x 23 cm
Signatura: PD P. K.
10 x 20,5 cm
Signatura: PD P. Kotík