1889–1970
Pravoslav Kotík – významná umělecká osobnost české moderny.
V letech 1916 až 1920 byl jedním z členů Spolku výtvarných umělců Mánes.
V roce 1932 se natrvalo přestěhoval do Prahy. Raná díla Pravoslava Kotíka jsou ovlivněna hlavně expresionismem a fauvismem. Ve 20. letech 20. století se inspiroval neoklasicismem a kubismem, se kterým se velmi dobře seznámil na svých studijních cestách po Francii.
476
144 %
84 545 Kč
12 737 Kč
900 000 Kč
akvarel
11,5 x 20,5 cm
Signatura: LD P. K.
kresba tužkou, akvarel
20 x 26 cm
Signatura: LD P. K.
29,5 x 39,5 cm (výřez)
Signatura: LD P. Kotík 56
1917
9 x 12,5 cm
Signatura: Pravoslav Kotík, Kotík 1917 v tisku
1915
13,5 x 9,5 cm
Signatura: Pravoslav Kotík, Kotík Pravoslav 1915 v tisku
8 x 12 cm
Signatura: Pravoslav Kotík, Kotík v tisku
kresba tuší, pastel
17 x 21 cm
Signatura: LD P. K. 26
olej, plátno
34 x 41 cm
Signatura: LD P. Kotík 44, na rubu P. Kotík 44
akvarel, papír
11 x 30 cm
Signatura: P. Kotík
kombinovaná technika, papír
11 x 14 cm
20.léta 20. stol.
akvarel, kvaš, papír
11,5 x 15,5 cm
20. léta 20. stol.
akvarel, kvaš, papír
11,5 x 15 cm