1889–1970
Pravoslav Kotík – významná umělecká osobnost české moderny.
V letech 1916 až 1920 byl jedním z členů Spolku výtvarných umělců Mánes.
V roce 1932 se natrvalo přestěhoval do Prahy. Raná díla Pravoslava Kotíka jsou ovlivněna hlavně expresionismem a fauvismem. Ve 20. letech 20. století se inspiroval neoklasicismem a kubismem, se kterým se velmi dobře seznámil na svých studijních cestách po Francii.
476
144 %
84 545 Kč
12 737 Kč
900 000 Kč
v 48,5 ✕ š 34 cm
Signatura: LD monogram P. K.
v 24,5 ✕ š 17 cm
Signatura: PD P. Kotík
akvarel, tužka
v 22 ✕ š 18,5 cm
Signatura: PD P. Kotík 47
v 48,5 ✕ š 34 cm
Signatura: LD monogram P. K.
tempera, kvaš
v 31 ✕ š 23 cm
Signatura: LD P. Kotík
v 17,5 ✕ š 24,5 cm
Signatura: LD monogram P. K. 26. 4. 38
v 19 ✕ š 25 cm
Signatura: PD monogram P. K.
v 32 ✕ š 24 cm
Signatura: PD monogram P. K.
olej, lepenka
v 23 ✕ š 31 cm
Signatura: PD monogram P. K. 51
v 26 ✕ š 30 cm
Signatura: PD P. Kotík 1928
olej, písek, lepenka
v 30,5 ✕ š 22,5 cm
Signatura: LD P. Kotík
v 27 ✕ š 23,5 cm
Signatura: UD P. Kotík 58