1889–1970
Pravoslav Kotík – významná umělecká osobnost české moderny.
V letech 1916 až 1920 byl jedním z členů Spolku výtvarných umělců Mánes.
V roce 1932 se natrvalo přestěhoval do Prahy. Raná díla Pravoslava Kotíka jsou ovlivněna hlavně expresionismem a fauvismem. Ve 20. letech 20. století se inspiroval neoklasicismem a kubismem, se kterým se velmi dobře seznámil na svých studijních cestách po Francii.
476
144 %
84 545 Kč
12 737 Kč
900 000 Kč
kombinovaná technika, papír
18 x 22,5 cm
Signatura: P. Kotík 37
akvarel, tuš, oboustranná kresba
10,5 x 30 cm
Signatura: P. Kotík 56
akvarel, papír, karton
29 x 20,5 cm
Signatura: P. Kotík 41
kresba tuší, pastel
17 x 21 cm
Signatura: LD P. K. 26
kvaš
28 x 23 cm
Signatura: UD P. K.