1889–1970
Pravoslav Kotík – významná umělecká osobnost české moderny.
V letech 1916 až 1920 byl jedním z členů Spolku výtvarných umělců Mánes.
V roce 1932 se natrvalo přestěhoval do Prahy. Raná díla Pravoslava Kotíka jsou ovlivněna hlavně expresionismem a fauvismem. Ve 20. letech 20. století se inspiroval neoklasicismem a kubismem, se kterým se velmi dobře seznámil na svých studijních cestách po Francii.
476
144 %
84 545 Kč
12 737 Kč
900 000 Kč
tempera, katon
40 x 49 cm
Signatura: PD P. Kotík 32
kolem r. 1910
olej, lepenka
51 x 41 cm
Signatura: LD Kotík
olejová tempera, karton
23,5 x 20 cm
Signatura: LD P. K
akvarel, karton
16,5 x 25 cm (výřez)
Signatura: PN P. Kotík
1916
17 x 18 cm
Signatura: LN Kotík Pravoslav 1916
23 x 30 cm
Signatura: PN P. Kotík 60
kvaš
21,5 x 29,5 cm
Signatura: PD P. Kotík 40
kresba tuší, pastel
17 x 21 cm
Signatura: LD P. K. 226
1924
olej, plátno
72 x 95 cm
Signatura: LN P. Kotík 1924
18 x 25 cm
Signatura: PD P. Kotík 1926
kresba tužkou, papír
25 x 37 cm
Signatura: PD P. K. 28
dřevoryt 4
20 x 15 cm
Signatura: PD Pravoslav Kotík