1889–1970
Pravoslav Kotík – významná umělecká osobnost české moderny.
V letech 1916 až 1920 byl jedním z členů Spolku výtvarných umělců Mánes.
V roce 1932 se natrvalo přestěhoval do Prahy. Raná díla Pravoslava Kotíka jsou ovlivněna hlavně expresionismem a fauvismem. Ve 20. letech 20. století se inspiroval neoklasicismem a kubismem, se kterým se velmi dobře seznámil na svých studijních cestách po Francii.
476
144 %
84 545 Kč
12 737 Kč
900 000 Kč
kvaš
21 x 29,5 cm
Signatura: PD P. Kotík 32
1922
30 x 31 cm
Signatura: PD P. K. 3/1 1922
13 x 12 cm
Signatura: monogram v tisku
19 x 14 cm
Signatura: Pravoslav Kotík
olej, lepenka
34,5 x 48,5 cm
Signatura: PN P. Kotík
olej, lepenka
38 x 53,5 cm
Signatura: sign. PD P. Kotík
olej, lepenka
36 x 50 cm
Signatura: sign. PD P. Kotík 66
olej, lepenka
26 x 44 cm
Signatura: sign. PD P. Kotík
3x tempera, karton
33 x 30, 27 x 21, 29 x 25 cm
Signatura: sign. P. Kotík 61, P.K. 61, P.K. 61
tempera, kvaš, karton
36 x 50 cm
Signatura: sign. PD P. Kotík
4x kresba pastelem, papír
30 x 41 cm
Signatura: sign. P.K. 53, P. Kotík
akvarel, tuš, papír
23 x 24,5 cm
Signatura: sign. LD P. K.