1889–1970
Pravoslav Kotík – významná umělecká osobnost české moderny.
V letech 1916 až 1920 byl jedním z členů Spolku výtvarných umělců Mánes.
V roce 1932 se natrvalo přestěhoval do Prahy. Raná díla Pravoslava Kotíka jsou ovlivněna hlavně expresionismem a fauvismem. Ve 20. letech 20. století se inspiroval neoklasicismem a kubismem, se kterým se velmi dobře seznámil na svých studijních cestách po Francii.
476
144 %
84 545 Kč
12 737 Kč
900 000 Kč
akvarel, karton
15 x 10,5 cm
Signatura: PK 50
akvarel
24 x 33 cm
Signatura: P. Kotík 62
olej, plátno
34 x 55 cm
Signatura: P. Kotík 37
akvarel, karton
11 x 13 cm
Signatura: P. Kotík 34
1914
dřevoryt č. 5
19 x 14 cm
Signatura: Pravoslav Kotík 1914
16 x 20 cm
Signatura: P. Kotík, v tisku P. K. 23
lavírovaná malba tuší, akvarel
38 x 53 cm
Signatura: P. Kotík 40
1921
12,5 x 14,5 cm
Signatura: Pravoslav Kotík
16 x 20 cm
Signatura: P. Kotík, v tisku PK 23
15,5 x 15,5 cm
Signatura: P. Kotík
kresba tužkou, papír
25,5 x 37 cm
Signatura: P.K. 28
16 x 20 cm
Signatura: PD P Kotík, v desce P.K. 23