1889–1970
Pravoslav Kotík – významná umělecká osobnost české moderny.
V letech 1916 až 1920 byl jedním z členů Spolku výtvarných umělců Mánes.
V roce 1932 se natrvalo přestěhoval do Prahy. Raná díla Pravoslava Kotíka jsou ovlivněna hlavně expresionismem a fauvismem. Ve 20. letech 20. století se inspiroval neoklasicismem a kubismem, se kterým se velmi dobře seznámil na svých studijních cestách po Francii.
476
144 %
84 545 Kč
12 737 Kč
900 000 Kč
25 x 37 cm
Signatura: PD P. K. 28
akvarel, karton
20 x 28 cm (výřez)
akvarel, tužka, karton
20,5 x 29 cm (výřez)
Signatura: PN P. K.
akvarel, kresba tuší, karton
24 x 18,5 cm
Signatura: PD P. Kotík
49,5 x 39,5 cm (výřez)
Signatura: LD P. Kotík 35
28,5 x 20,5 cm (výřez)
Signatura: LD P. Kotík
olej, plátno
70 x 89 cm
Signatura: PD P. Kotík 1925
18 x 25 cm
Signatura: PD P. Kotík 1926
25 x 37 cm
Signatura: PD P. K. 28
tempera, kvaš, karton
66 x 46,5 cm
Signatura: LD P. Kotík 58
olej, plátno
65,5 x 49 cm
Signatura: UD P. Kotík 29, na rubu P. Kotík 1929
kresba tužkou, akvarel
28 x 24 cm
Signatura: LD P. K. 25