1889–1970
Pravoslav Kotík – významná umělecká osobnost české moderny.
V letech 1916 až 1920 byl jedním z členů Spolku výtvarných umělců Mánes.
V roce 1932 se natrvalo přestěhoval do Prahy. Raná díla Pravoslava Kotíka jsou ovlivněna hlavně expresionismem a fauvismem. Ve 20. letech 20. století se inspiroval neoklasicismem a kubismem, se kterým se velmi dobře seznámil na svých studijních cestách po Francii.
476
144 %
84 545 Kč
12 737 Kč
900 000 Kč
akvarel
15 x 10,5 cm
Signatura: PN P. K. 49
15 x 10 cm
Signatura: PD P. Kotík 48
20 x 15 cm
Signatura: PD P. K.
18 x 11 cm
Signatura: PD P. K.
16 x 22 cm
kresba tuší, akvarel
9,5 x 13,5 cm
Signatura: PD P. K.
1922
suchá jehla 22/30
13,5 x 9 cm
Signatura: PD Pravoslav Kotík 22
21 x 14,5 cm
Signatura: PD P. K.
akvarel
11,5 x 20,5 cm
Signatura: LD P. K.
13,5 x 22 cm
Signatura: UD P. K.
1922
30 x 32 cm
Signatura: PD P.K. 3/1 1922
34 x 26 cm
Signatura: PD P. Kotík 53