1890–1977
448
133 %
107 500 CZK
42 500 CZK
10 500 000 CZK
lithography
h 58 ✕ w 48 cm
Signature: RD Jan Zrzavý
pencil drawing, lined paper
h 9 ✕ w 7 cm
Signature: RD Jan Zrzavý
Starting price: | CZK 25 000 |
lithography 183/300
39 x 46 cm
Signature: Jan Zrzavy
Starting price: | CZK 38 000 |
pastel, pencil, paper
13,5 x 18 cm
Signature: Jan Zrzavy
Starting price: | CZK 48 000 |
kolem r. 1950
drawing pencil, paper
12 x 8 cm
Signature: unsigned
Starting price: | CZK 14 000 |
drawing pencil, paper
10 x 15 cm
Signature: J. Z.
lithography
57 x 45 cm
Signature: Jan Zrzavy
oil, canvas
26 x 32,4 cm
Signature: Zrzavy 35
Starting price: | CZK 1 600 000 |
21,5 x 32,45 cm
Signature: Z.J. 1948
Starting price: | CZK 28 000 |
1932 - 1933
oil, cardboard
19 x 23,5 cm
Signature: Zrzavy 932
Starting price: | CZK 280 000 |
kolem r. 1933
gouache
39,5 x 62 cm
Signature: Zrzavy
Starting price: | CZK 45 000 |
pencil, paper
7 x 5,5 cm
Signature: sign. Jan Zrzavy
drawing, pencil, paper
17,5 x 25 cm
Signature: sign. Jan Zrzavy 35
Starting price: | CZK 54 000 |
drawing, pastel, paper
13 x 16,5 cm
Signature: sign. Jan Zrzavy I.IX.69, J. Z.