olej, lepenka
25 x 36 cm
Signature: sign. LD Kaván
Starting price: | CZK 28 000 |
1907
olej, karton
26 x 38 cm
Signature: sign. PD Kaván 07
Starting price: | CZK 29 000 |
olej, karton
52 x 51,5 cm
Signature: sign. PD G. Mallý
Starting price: | CZK 52 000 |
olej, malířská lepenka
27 x 48 cm
Signature: sign. PD Aug. Mervart 23
Starting price: | CZK 10 000 |
olej, lepenka
48 x 61 cm
olej, plátno
68 x 98 cm
Signature: sign. PD Alois Moravec 1939
olej, plátno
86 x 68 cm
Signature: sign. LD J. Obrovský 41
Starting price: | CZK 33 000 |
olej, lepenka
35 x 50 cm
Signature: sign. LD V. Radimský
Starting price: | CZK 45 000 |
olej, plátno
46 x 36 cm
Signature: sign. PD V. Stříbrný
Starting price: | CZK 20 000 |
1914
olej, karton
51 x 68 cm
Signature: sign. PD J. Ullmann 1914
Starting price: | CZK 32 000 |
olej, lepenka
40 x 45 cm
Signature: sign. PD J. Adamíček 1935
Starting price: | CZK 6 000 |
olej, lepenka
26 x 36 cm
Signature: sign. PD K. Boháček
olej, plátno
55 x 64,5 cm
Signature: sign. LD Bochořáková D.
Starting price: | CZK 9 000 |
olej, lepenka
61 x 46,5 cm
Signature: sign. LD Boria
olej, lepenka
52,5 x 38 cm
Signature: sign. LD Drtikol 1938
olej, překližka
21 x 26 cm
Signature: sign. LD Drtikol
olej, lepenka
49 x 60 cm
Signature: sign. LD F. Duša
Starting price: | CZK 5 000 |
olej, lepenka
21 x 29 cm
Signature: sign. PD B. Dvorský
Starting price: | CZK 7 000 |
olej, sololit
34,5 x 90 cm
Signature: sign. PD Boh. Dvorský
Starting price: | CZK 19 000 |
olej, plátno
44 x 60 cm
Signature: sign. LD Fišárek 28
olej, lepenka
20 x 30 cm
Signature: sign. LD M. Holý 43
2.pol.20.let
olej, lepenka
33,5 x 48,5 cn
Signature: sign. PD K. Jílek
Starting price: | CZK 7 000 |
pol.40.let
olej, lepenka
48 x 58 cm
Signature: sign. PD K. Jílek
olej, malířská lepenka
37 x 50 cm
Signature: sign. PD K. Jílek 50
Starting price: | CZK 24 000 |