1900–1983
76
125 %
190 000 CZK
40. léta 20. s
oil, cardboard
51 x 36 cm
Signature: Veris
Starting price: | CZK 38 000 |
kolem r. 1937
oil, plywood
28 x 37 cm
Signature: not found
Starting price: | CZK 30 000 |
oil, carton
45 x 30 cm
Signature: sign. Veris
1935-40
comb. technigue, pencil, gouache, carton
31 x 46 cm
Signature: not found
Starting price: | CZK 8 000 |
1940-45
oil, carton
22 x 27 cm
Signature: J Veris
Starting price: | CZK 17 000 |
olej, lepenka
61 x 49,5 cm
Signature: sign. PD Veris Paris
Starting price: | CZK 25 000 |
30. léta 20. stol.
olej, lepenka
55,5 x 54,5 cm
Signature: sign. PU Veris Paris
Starting price: | CZK 80 000 |
olej, plátno
60 x 89 cm
Signature: sign. PD Veris
Starting price: | CZK 35 000 |
1924
olej, plátno
130 x 95 cm
Signature: sign. nezjištěna
Starting price: | CZK 120 000 |
2. pol.40.let
olej, sololit
28 x 49 cm
Signature: sign. PD Veris
2.pol.40.let
olej, lepenka
25 x 65 cm
Signature: sign. PD Veris
Starting price: | CZK 4 500 |
olej, plátno
55,5 x 68,5 cm
Signature: sign. PD Veris Paris 33
Starting price: | CZK 29 000 |