1892–1934
60
141 %
7 000 CZK
160 000 CZK
1909
oil, canvas
40 x 45 cm
Signature: sign. G. Macoun 09
Starting price: | CZK 35 000 |
oil, canvas
80 x 95,5 cm
Signature: sign. G. Macoun
Starting price: | CZK 25 000 |
oil, cardboard
19 x 25 cm
Signature: sign. Gustav Macoun
Starting price: | CZK 8 500 |
1916
olej, lepenka
50 x 60 cm
Signature: sign. LD Gust. Macoun 1916
1917
olej, lepenka
48 x 58 cm
Signature: sign. LD Gustav Macoun 1917
Starting price: | CZK 23 000 |
olej, plátno
50 x 60 cm
Signature: sign. LD G. Macoun 31
Starting price: | CZK 14 000 |
olej, plátno
68 x 95 cm
Signature: sign. LD G. Macoun
Starting price: | CZK 28 000 |
olej, plátno
80 x 100 cm
Signature: sign. LD G. Macoun
Starting price: | CZK 30 000 |
olej, lepenka
67 x 76,5 cm
Signature: sign. PD G. Macoun
20. léta 20. století
olej, lepenka
58 x 60 cm
Signature: sign. LD G. Macoun
olej, lepenka
60,5 x 46,5 cm
Signature: sign. LD Gustav Macoun 1920
20. léta
olej, plátno
55 x 74,5 cm
Signature: sign. LD G. Macoun