1866–1941
132
143 %
121 142 CZK
21 583 CZK
550 000 CZK
olej, karton
40 x 52,5 cm
Signature: sign. LD Kaván
Starting price: | CZK 29 000 |
olej, lepenka
25,5 x 36,5 cm
Signature: sign. LD Kaván
Starting price: | CZK 28 000 |
olej, lepenka
50 x 65 cm
Signature: sign. LD Kaván
Starting price: | CZK 65 000 |
olej, lepenka
40 x 52 cm
Signature: sign. LD Kaván
Starting price: | CZK 35 000 |
1907
olej, karton
26 x 38 cm
Signature: sign. PD Kaván 07
olej, překližka
50 x 61 cm
Signature: sign. PD Kaván
Starting price: | CZK 32 000 |
olej, lepenka
25 x 36 cm
Signature: sign. LD Kaván
olej, plátno
80 x 100 cm
Signature: sign. LD Kaván věnuje
Starting price: | CZK 140 000 |
olej, karton
40 x 53 cm
Signature: sign. LD Kaván
Starting price: | CZK 38 000 |
poč. 30.let
olej, plátno
43 x 55 cm
Signature: sign. PD Kaván v úctě
Starting price: | CZK 42 000 |
20.léta
olej, lepenka
50 x 66 cm
Signature: sign. PD Kaván
kol. 1912
olej, plátno
52 x 40 cm
Signature: sign. LD Kaván
Starting price: | CZK 26 000 |