1866–1941
132
143 %
121 142 CZK
21 583 CZK
550 000 CZK
kol. r. 1910
olej, plátno
66 x 50 cm
Signature: sign. PD Kaván
Starting price: | CZK 39 000 |
po r. 1920
olej, karton
50 x 65 cm
Signature: sign. LD Kaván
Starting price: | CZK 48 000 |
po r. 1910
olej, karton
50 x 39 cm
Signature: sign. LD Kaván v úctě věnuje