1866–1941
132
143 %
121 142 CZK
21 583 CZK
550 000 CZK
olej, lepenka
48 x 65 cm
Signature: sign. PD Kaván
Starting price: | CZK 32 000 |
olej, karton
27,5 x 39 cm
Signature: sign. LD Kaván věnuje
Starting price: | CZK 23 000 |
olej, karton
40 x 48,5 cm
Signature: sign. PD Kaván
Starting price: | CZK 28 000 |
1924
olej, karton
38 x 49 cm
Signature: sign. LD Kavan
kol. r. 1910
olej, karton
26 x 37,5 cm
Signature: sign. PD Kaván
Starting price: | CZK 16 000 |
před r. 1910
olej, karton
28 x 21,5 cm
Signature: sign. PD Fr. Kaván
olej, karton
40 x 51 cm
Signature: sign. PD Fr. Kaván
olej, lepenka
18,5 x 24,5 cm
kol. r. 1910
olej, plátno
66 x 50 cm
Signature: sign. PD Kaván
Starting price: | CZK 39 000 |
po r. 1920
olej, karton
50 x 65 cm
Signature: sign. LD Kaván
Starting price: | CZK 48 000 |
po r. 1910
olej, karton
50 x 39 cm
Signature: sign. LD Kaván v úctě věnuje
olej, lepenka
41 x 54,5 cm
Signature: sign. LD Kaván
Starting price: | CZK 36 000 |