1866–1941
132
143 %
121 142 CZK
21 583 CZK
550 000 CZK
olej, karton
40 x 52 cm
Signature: sign. LD Kaván
Starting price: | CZK 35 000 |
kol. 1912
olej, plátno
52 x 40 cm
Signature: sign. LD Kaván
Starting price: | CZK 26 000 |
olej, karton
40 x 53 cm
Signature: sign. LD Kaván
Starting price: | CZK 38 000 |
poč. 30.let
olej, plátno
43 x 55 cm
Signature: sign. PD Kaván v úctě
Starting price: | CZK 42 000 |
20.léta
olej, lepenka
50 x 66 cm
Signature: sign. PD Kaván
olej, lepenka
39 x 50 cm
Signature: sign. PD Kaván
olej, lepenka
40,5 x 52,5 cm
Signature: sign. LD Kaván
Starting price: | CZK 25 000 |
olej, lepenka
33 x 48,5 cm
Signature: sign. DU Kaván Franta
olej, plátno
60 x 80 cm
Signature: sign. PD Fr. Kaván, květen 1935
Starting price: | CZK 60 000 |
1895
olej, plátno
49 x 66 cm
Signature: sign. LD F. Kaván 95
Starting price: | CZK 58 000 |