1909–2006
160
151 %
65 000 Kč
8 550 Kč
370 000 Kč
kolorovaný linoryt 34/60
25 x 17 cm
Signatura: Valter K. 78
24 x 18 cm
Signatura: Valter K.
kolorovaný linoryt 57/100
32,5 x 23,5 cm
Signatura: Valter K.
44 x 62 cm
Signatura: PD Valter 75
24 x 18 cm
Signatura: Valter K.
kolorovaný linoryt 54/100
32,5 x 23,5 cm
Signatura: Valter K. 1970
kolorovaný linoryt 31/100
32,5 x 23 cm
Signatura: Valter K. 1971
kolorovaný linoryt 31/100
32,5 x 23,5 cm
Signatura: Valter K. 1971
barevná litografie
24 x 18 cm
Signatura: Valter K.
akvarel, tuš
33,5 x 39 cm
25 x 17 cm
Signatura: Valtr K. 78
24 x 18 cm
Signatura: Valtr K.