1889–1970
Pravoslav Kotík – významná umělecká osobnost české moderny.
V letech 1916 až 1920 byl jedním z členů Spolku výtvarných umělců Mánes.
V roce 1932 se natrvalo přestěhoval do Prahy. Raná díla Pravoslava Kotíka jsou ovlivněna hlavně expresionismem a fauvismem. Ve 20. letech 20. století se inspiroval neoklasicismem a kubismem, se kterým se velmi dobře seznámil na svých studijních cestách po Francii.
476
144 %
84 545 Kč
12 737 Kč
900 000 Kč
tempera
20,5 x 10,5 cm
Signatura: UD P. K.
akvarel, pastel
17,5 x 10 cm
Signatura: PD P. K.
akvarel, pastel
10,5 x 15 cm
Signatura: LN P. K. 53
16 x 11 cm
Signatura: LD P. K. 67
různé techniky
14 x 11 / 20 x 28 cm
Signatura: 4 x P. K.