1889–1970
Pravoslav Kotík – významná umělecká osobnost české moderny.
V letech 1916 až 1920 byl jedním z členů Spolku výtvarných umělců Mánes.
V roce 1932 se natrvalo přestěhoval do Prahy. Raná díla Pravoslava Kotíka jsou ovlivněna hlavně expresionismem a fauvismem. Ve 20. letech 20. století se inspiroval neoklasicismem a kubismem, se kterým se velmi dobře seznámil na svých studijních cestách po Francii.
476
144 %
84 545 Kč
12 737 Kč
900 000 Kč
v 25 ✕ š 20 cm
Signatura: PN P. Kotík 43
Vyvolávací cena: | 25 000 Kč |
v 20,5 ✕ š 28,5 cm
Signatura: PD monogram P. K. 27
Vyvolávací cena: | 24 000 Kč |
olej, plátno
v 69 ✕ š 60 cm
Signatura: PD P. Kotík 57, na rubu P. Kotík 57
Vyvolávací cena: | 85 000 Kč |
olej, dřevěná deska
v 23 ✕ š 18 cm
Signatura: UD P. Kotík 42
Vyvolávací cena: | 35 000 Kč |
olej, plátno na lepence
v 28 ✕ š 46 cm
Signatura: PN P. Kotík
Vyvolávací cena: | 55 000 Kč |
olej, plátno
v 41 ✕ š 27 cm
Signatura: PD P. Kotík 33, na rubu monogram P. K. 1933
Vyvolávací cena: | 180 000 Kč |