1889–1970
Pravoslav Kotík – významná umělecká osobnost české moderny.
V letech 1916 až 1920 byl jedním z členů Spolku výtvarných umělců Mánes.
V roce 1932 se natrvalo přestěhoval do Prahy. Raná díla Pravoslava Kotíka jsou ovlivněna hlavně expresionismem a fauvismem. Ve 20. letech 20. století se inspiroval neoklasicismem a kubismem, se kterým se velmi dobře seznámil na svých studijních cestách po Francii.
476
144 %
84 545 Kč
12 737 Kč
900 000 Kč
olej na lepence
46 x 38 cm
Signatura: signováno a datováno vpravo nahoře PK 25, na rubu P. Kotík 1925
Vyvolávací cena: | 150 000 Kč |
olej, plátno
34 x 41 cm
Signatura: sign. LD P. Kotík 44, na ruhu P. Kotík 44
Vyvolávací cena: | 120 000 Kč |
olej, plátno
60 x 56,5 cm
Signatura: sign. PD P. Kotík
Vyvolávací cena: | 580 000 Kč |
1918
olej, překližka
55 x 46 cm
Signatura: sign. LD P. Kotík 1918
Vyvolávací cena: | 250 000 Kč |
34 x 50 cm
Signatura: sign. LN P. Kotík 42
Vyvolávací cena: | 25 000 Kč |
olej na plátně
73,5 x 60,5 cm
Signatura: signováno a datováno PD P. Kotík 30
Vyvolávací cena: | 180 000 Kč |