1909–1985
71
113 %
214 600 Kč
750 000 Kč
tempera na sádře
49,5 x 61,5 cm
Signatura: sign. PD Endre Nemes 1953
olej, plátno
160 x 130 cm
Signatura: sign. LD Andre Nemes 1962