1900–1972
26
128 %
240 000 CZK
650 CZK
240 000 CZK
oil, canvas
130 x 65 cm
Signature: R. Wiesner
Starting price: | CZK 35 000 |
oil, plywood
22,5 x 33 cm
Signature: R. Wiesner 42
Starting price: | CZK 25 000 |
olej, tempera, plátno
100 x 81 cm
Signature: sign. LD R. Wiesner 64
Starting price: | CZK 8 000 |
olej, plátno
50 x 61 cm
Signature: sign. LN R. Wiesner 59
olej, překližka
25,5 x 45 cm
Signature: sign. LD R. Wiesner
olej, překližka
20,5 x 33 cm
Signature: sign. LN R. Wiesner
Starting price: | CZK 14 000 |
olej, překližka
25 x 20 cm
Signature: sign. PN R. Wiesner
Starting price: | CZK 13 000 |
2.pol. 50.let
olej, tempera, překližka
33 x 27 cm
Signature: sign. PD R. Wiesner