1909–2006
161
151 %
65 000 CZK
8 550 CZK
370 000 CZK
combined technique, tempera
h 40 ✕ w 58 cm
Signature: RD Valter 80
Starting price: | CZK 10 000 |
oil, canvas
h 105 ✕ w 116 cm
Signature: LD 87 Valter
Starting price: | CZK 60 000 |
colored serigraphy
h 28,5 ✕ w 20 cm
Signature: RD Valter K 1993 in print
olej, plátno
55 x 60 cm
Signature: sign. LD Valter Karel
Starting price: | CZK 30 000 |
olej, sololit
30 x 35,5 cm
Signature: sign. PD Valter 78
Starting price: | CZK 21 000 |
44 x 57 cm
Signature: sign. PD Valter 70
olej, překližka
25 x 34 cm
Signature: sign. LD Valter 81