1893–1953
38
135 %
145 000 CZK
oil, canvas
h 145,5 ✕ w 97 cm
Signature: LD K. Holan
Starting price: | CZK 55 000 |
oil, canvas
60 x 81 cm
Signature: K. Holan 48
Starting price: | CZK 40 000 |
oil, plywood
55 x 82 cm
Signature: K. Holan 43.
Starting price: | CZK 28 000 |
oil, canvas
75 x 75 cm
Signature: K. Holan
Starting price: | CZK 50 000 |
oil, plywood
33 x 41 cm
Signature: K. Holan 42
oil, canvas
48 x 60 cm
Signature: K. Holan 27
Starting price: | CZK 65 000 |
oil, canvas
55 x 74 cm
Signature: K. Holan 42
Starting price: | CZK 95 000 |
oil, canvas
50 x 72,5 cm
Signature: K. Holan 42
Starting price: | CZK 48 000 |
1940 - 45
oil, cardboard
50 x 65 cm
Signature: K. Holan
Starting price: | CZK 45 000 |
oil, canvas
72 x 60 cm
Signature: K. Holan - 26
olej, překližka
54 x 78 cm
Signature: sign. PD K. Holan 44
olej, plátno
72,5 x 50 cm
Signature: sign. PD K. Holan 53
Starting price: | CZK 35 000 |