1901–1978
13
109 %
300 CZK
350 000 CZK
oil, canvas
h 40 ✕ w 32 cm
Signature: LD monogram I. W. K. 39, monogram I. K. 39 on the back
Starting price: | CZK 140 000 |
oil on canvas
41 x 33 cm
Signature: I. Weiner-Kral
Starting price: | CZK 110 000 |
50. léta 20. s
oil, cardboard
27 x 20 cm
Signature: I. Weiner - Kral
Starting price: | CZK 75 000 |
oil, canvas
32 x 24 cm
Signature: unsigned
Starting price: | CZK 165 000 |
oil, canvas
30 x 24 cm
Signature: unsigned
Starting price: | CZK 170 000 |
oil on canvas
27 x 22 cm
Signature: on back I. Weiner Kral 1969
Starting price: | CZK 160 000 |
oil on canvas
27 x 22,5 cm
Signature: I. Weiner
Starting price: | CZK 150 000 |
oil, canvas
41 x 33,5 cm
Signature: I. W. Král
Starting price: | CZK 350 000 |
1940 - 41
olej, plátno
70 x 54 cm
Signature: sign. nezjištěna
Starting price: | CZK 290 000 |