1902–1976
110
133 %
115 000 CZK
270 000 CZK
2. pol. 60. le
oil, canvas
80 x 60 cm
Signature: Boh. Dvorsky
Starting price: | CZK 28 000 |
oil, canvas
81 x 65,5 cm
Signature: Boh. Dvorsky 39
Starting price: | CZK 73 000 |
oil, canvas
73 x 116,5 cm
Signature: Boh. Dvorsky
Starting price: | CZK 68 000 |
oil, canvas
28 x 65 cm
Signature: Boh. Dvorsky
Starting price: | CZK 24 000 |
oil, hardboard
93 x 70 cm
Signature: Boh Dvorsky
Starting price: | CZK 49 000 |
olej, plátno
54 x 65 cm
Signature: sign. PD Boh. Dvorský
Starting price: | CZK 34 000 |
1945 - 48
olej, plátno
15 x 49,5 cm
Starting price: | CZK 16 500 |
olej, plátno
46 x 95 cm
Starting price: | CZK 39 000 |
olej, plátno
73 x 135 cm
Signature: sign. LD Boh. Dvorský
Starting price: | CZK 80 000 |
kolem r. 1935
olej, plátno
73 x 100 cm
olej, plátno
116 x 81 cm
Signature: sign. PD Boh. Dvorský 44
Starting price: | CZK 70 000 |
kol. r. 1960
olej, plátno
114 x 160 cm
Signature: sign. LD B. Dvorský
Starting price: | CZK 55 000 |