1943–2024
248
150 %
309 333 CZK
4 270 CZK
600 000 CZK
acrylic, canvas
h 136,5 ✕ w 101,5 cm
Signature: MU A. Lamr 88, monogram A. L. on the back
Starting price: | CZK 180 000 |
acryl, canvas
h 55,5 ✕ w 45,5 cm
Signature: MU A. Lamr 90
oil, canvas
100 x 80 cm
Signature: A. Lamr 72
Starting price: | CZK 100 000 |
acryl, carton
55,5 x 40 cm (výřez)
Signature: Lamr 85
acryl, canvas
51 x 65 cm
Signature: A. Lamr 01
Starting price: | CZK 24 000 |
acryl
40 x 58 cm
Signature: Lamr 85
Starting price: | CZK 10 000 |
acryl, canvas
30 x 24 cm
Signature: A. Lamr 98
Starting price: | CZK 16 000 |
2004
acryl, canvas
100 x 80 cm
Signature: A. Lamr 04
Starting price: | CZK 80 000 |
coloured lithography 37/55
55 x 70 cm
Signature: sign. A. Lamr 89
Starting price: | CZK 4 500 |
oil, canvas
35,5 x 45 cm
Signature: sign. A. Lamr 95
Starting price: | CZK 25 000 |
coloured lithography 6/50
55,5 x 73 cm
Signature: sign. A. Lamr 90
Starting price: | CZK 4 500 |
acryl, canvas
50 x 65 cm
Signature: sign. A. Lamr 01
Starting price: | CZK 28 000 |