1935–1997
132
161 %
112 501 CZK
2 250 000 CZK
etching, siderography
42,5 x 49 cm
Signature: A. Brunovsky 1965
Starting price: | CZK 11 000 |
Persian walnut, comb. technigue, oil, distemper
237 x 48 cm/ 98 x 48 cm
Signature: ABrunovsky 1972
Starting price: | CZK 1 500 000 |
coloured lithography 81/100
43 x 33 cm
Signature: A. Brunovsky 1996
Starting price: | CZK 7 000 |
oil, wood
25 x 16 cm
Signature: Brunovsky 72
Starting price: | CZK 90 000 |
21,8 x 15 cm
Signature: sign. PD A. Brunovský 1979
Starting price: | CZK 6 000 |