1900–1940
19
248 %
500 CZK
190 000 CZK
tempera, carton
h 68 ✕ w 78 cm
Signature: RD Rykr 28
Starting price: | CZK 55 000 |
1918
oil, canvas
56 x 49 cm
Signature: on back Z. Rykr 15/XII 1918
Starting price: | CZK 250 000 |
1927 - 1930
gouache, carton
39,5 x 51 cm
Signature: Rykr
Starting price: | CZK 29 000 |
1927 - 30
40 x 51,5 cm
Signature: sign. PD Rykr
Starting price: | CZK 24 000 |
30. léta
olej, plátno
45,5 x 70 cm
Signature: sign. PD Rykr
Starting price: | CZK 16 000 |