1886–1977
131
134 %
550 000 CZK
oil, hardboard
39,5 x 28 cm
Signature: sign. W Nowak
Starting price: | CZK 28 000 |
1910
oil, wood
27,5 x 23 cm
Signature: sign. W. Nowak
Starting price: | CZK 120 000 |
watercolour, carton
36 x 28 cm
Signature: sign. W. Nowak
Starting price: | CZK 16 000 |
oil, cardbaord
32 x 47,5 cm
Signature: Willi Nowak
Starting price: | CZK 155 000 |
olej, plátno
35 x 50 cm
Signature: sign. PD Vilém Nowak
Starting price: | CZK 58 000 |
olej, plátno
71,5 x 90,5 cm
Signature: sign. PD Willi Nowak 29
Starting price: | CZK 280 000 |
olej, plátno
64 x 48 cm
Signature: sign. PD V. Nowak
Starting price: | CZK 180 000 |
37 x 32,5 cm
Starting price: | CZK 6 000 |
20. léta 20. stol.
akvarel, karton
43 x 30,5 cm
Signature: sign. PD W. N.
Starting price: | CZK 7 000 |
olej, plátno
60 x 76 cm
Signature: sign. PD Willi Nowak
Starting price: | CZK 265 000 |
kol.r. 1909
olej, lepenka
40 x 31 cm
Signature: sign. vzadu W. Nowak
olejová tempera, překližka
40 x 24,5 cm
Signature: sign. PD Vilém Nowak 1972
Starting price: | CZK 20 000 |