1877–1950
71
147 %
41 000 CZK
270 000 CZK
olej, karton
50 x 65 cm
Signature: sign. LD Rom. Havelka 1941
Starting price: | CZK 28 000 |
1925 - 30
olej, plátno
80 x 100 cm
Signature: sign. PD Rom. Havelka
Starting price: | CZK 38 000 |
olej, lepenka
24 x 30 cm
Signature: sign. PD Rom Havelka 1927
kolem r. 1910
olej, plátno
36 x 48 cm
Signature: sign. PD R. Havelka
kolem r. 1925
olej, lepenka
40 x 54 cm
Signature: sign. LD Rom. Havelka
Starting price: | CZK 16 000 |
kol. r. 1910
olej, lepenka
40 x 54 cm
20. léta 20. stol.
olej, lepenka
30 x 40 cm
Starting price: | CZK 14 000 |
1909
olej, plátno
66 x 66 cm
Signature: sign. PD Rom. Havelka 909
Starting price: | CZK 35 000 |
olej, lepenka
50 x 66 cm
Signature: sign. PD Rom. Havelka 1940
Starting price: | CZK 20 000 |
1910
olej, lepenka
33,5 x 45,5 cm
Signature: sign. LD Rom. Havelka 1910
Starting price: | CZK 10 000 |
olej, plátno
45 x 65 cm
olej, plátno
60 x 80 cm
Signature: sign. PD Rom. Havelka 1926
Starting price: | CZK 25 000 |