1889–1970
Pravoslav Kotík – významná umělecká osobnost české moderny.
V letech 1916 až 1920 byl jedním z členů Spolku výtvarných umělců Mánes.
V roce 1932 se natrvalo přestěhoval do Prahy. Raná díla Pravoslava Kotíka jsou ovlivněna hlavně expresionismem a fauvismem. Ve 20. letech 20. století se inspiroval neoklasicismem a kubismem, se kterým se velmi dobře seznámil na svých studijních cestách po Francii.
476
144 %
84 545 CZK
12 737 CZK
900 000 CZK
kol. r. 1947
45 x 58 cm
Signature: sign. PD P. Kotík
1927 - 32
olej, lepenka
38 x 46 cm
Signature: sign. PD P. Kotík
Starting price: | CZK 35 000 |
olej, plátno, rentolováno
80 x 95 cm
Signature: sign. PD P. Kotík 1929
Starting price: | CZK 390 000 |
barevný pastel, tuš, karton
17 x 21 cm
Signature: sign. LD P.K. 25
Starting price: | CZK 6 000 |
25 x 19,5 cm
Signature: sign. PD P. Kotík 26