1909–1985
394
135 %
135 500 CZK
2 378 CZK
360 000 CZK
olej, lepenka
22 x 36,5 cm
Signature: sign. PD F. Gross 43
Starting price: | CZK 30 000 |
kvaš, tuš, karton
13,5 x 16,5 cm
Signature: sign. PD F. Gross 45
Starting price: | CZK 9 500 |
1961-4
olej, sololit
46 x 60 cm
Signature: sign. LN F. Gross 1961-4
Starting price: | CZK 38 000 |
akvarel, papír
34 x 25 cm
Signature: sign. PD F. Gross
Starting price: | CZK 14 000 |
barevná litografie 21/39
52 x 38 cm
Signature: sign. PD Fr. Gross 74
Starting price: | CZK 5 000 |
komb. technika, sololit
15 x 10 cm
Signature: sign. PD F. Gross
Starting price: | CZK 2 500 |