1889–1968
64
136 %
410 CZK
150 000 CZK
oil, canvas
95 x 140 cm
Signature: sign. Aug. Mervart 27
Starting price: | CZK 49 000 |
oil, canvas
73 x 100 cm
Signature: Aug. Mervart 25.
Starting price: | CZK 55 000 |
olej, plátno
95 x 123 cm
Signature: sign. PD Aug. Mervart 33
Starting price: | CZK 68 000 |
olej, lepenka
50 x 70 cm
Signature: sign. PD Aug. Mervart 31
Starting price: | CZK 39 000 |
olej, malířská lepenka
61 x 61 cm
Signature: sign. PD Aug. Mervart 45
Starting price: | CZK 38 000 |
olej, lepenka
35 x 42 cm
Signature: sign. LD Aug. Mervart 20
olej, lepenka
33 x 50 cm
Signature: sign. PD Aug. Mervart 31.
Starting price: | CZK 14 000 |
olej, lepenka
50 x 70 cm
Signature: sign. PD Aug. Mervart 38
olej, plátno
75 x 93,5 cm
Signature: sign. PD Aug. Mervart 23
Starting price: | CZK 40 000 |
olej, plátno
70 x 100 cm
Signature: sign. PD Aug. Mervart 37
olej, lepenka
48 x 61 cm
olej, malířská lepenka
27 x 48 cm
Starting price: | CZK 10 000 |