1921–1995
2 x kresba tuší, akvarel
31 x 24 / 24 x 31 cm
Signatura: 2 x Zd. Mlčoch
tempera
30 x 44 cm
Signatura: Zd. Mlčoch 43
akvarel
29 x 19,5 cm
Signatura: Zd. Mlčoch 48
24,5 x 19 cm
Signatura: Zd. Mlčoch 48
barevná litografie 2/20
10,5 x 15,5 cm
Signatura: Mlčoch 63