1909–1985
71
113 %
214 600 Kč
750 000 Kč
olej, akryl, plátno
89 x 116 cm
Signatura: LD Endre Nemes 1964
koláž, karton
23,5 x 21 cm
Signatura: LD Endre Nemes 1966
koláž, tempera, karton
22,5 x 18 cm
Signatura: PD Endre Nemes 1968