1922–1986
57
114 %
13 000 CZK
550 000 CZK
wooden sculpture
h 44,5 cm
Signature: undetected
Starting price: | CZK 280 000 |
70. léta 20. s
metal, email
50,5 x 40 cm
Starting price: | CZK 190 000 |
60. léta 20. století
bronze sculpture
v. 35 cm
Signature: unmarked
Starting price: | CZK 29 000 |
gouache, white
52,5 x 38 cm
Signature: V. Janousek 16.7.66
Starting price: | CZK 6 500 |
comb. technigue, carton
45 x 62,5 cm
Signature: V Jan 65
Starting price: | CZK 9 500 |
gouache, ink, cuts
33,5 x 45 cm
Signature: V. Janousek 72
Starting price: | CZK 9 500 |
sculpture, iron, cement
výška 195 cm
Signature: sign. not found
drawing, ink, carton
22 x 31 cm
Signature: sign. VJ 82
Starting price: | CZK 4 500 |
ink, gouache, carton
29 x 21 cm
Signature: sign. back VJ 69
Starting price: | CZK 8 500 |
ink, carton
42 x 30 cm
Signature: sign. V Janousek 1966
Starting price: | CZK 9 000 |
comb. technigue, carton
43 x 60 cm
Signature: sign. back VJ 65
Starting price: | CZK 8 000 |
oil, pendulum, steel, wood
91,5 x 122 cm
Signature: V. Jan 1972
Starting price: | CZK 95 000 |