1920–1999
17
263 %
2 050 000 CZK
oil, plywood
29,5 x 27 cm
Signature: Podhrazsky 1947
Starting price: | CZK 25 000 |
comb. technigue, gouache, oil, carton
22 x 32 cm
Signature: S. Podhrazsky 66
Starting price: | CZK 45 000 |
oil, canvas
48 x 44 cm
Signature: Podhrazsky 60
Starting price: | CZK 95 000 |
drawing, pastel
40,5 x 54 cm
Signature: unsigned
Starting price: | CZK 23 000 |
encaustic, wood
23 x 32 cm
Signature: sign. D. Podhrazsky 77
Starting price: | CZK 85 000 |
po r. 1960
oil, canvas
20,6 x 40 cm
Signature: unsigned
Starting price: | CZK 120 000 |
kresba uhlem, karton
38 x 30 cm
Signature: sign. PD S.P. 72
Starting price: | CZK 16 000 |
olej, překližka
30 x 24,5 cm
Signature: sign. DU S. Podhrázský 61
Starting price: | CZK 24 000 |
kresba uhlem, frotáž, karton
57 x 31 cm
Signature: sign. PD S. Podhrázský 64