1887–1959
8
108 %
575 Kč
litografie
v 13 ✕ š 17 cm
Signatura: PD Truppe, LD Truppe v tisku
barevná litografie
29 x 21,5 cm
Signatura: PD Truppe, Truppe -1928- v tisku
barevná litografie
29 x 21,5 cm
litografie
36,5 x 27,5 cm
Signatura: PD Truppe
litografie
36,5 x 27,5 cm
Signatura: PD Truppe
litografie
36,5 x 27,5 cm
Signatura: PD Truppe
litografie
21,5 x 27,5 cm
Signatura: Truppe 1936
olej, lepenka
77 x 64 cm
Signatura: K. Truppe