1873–1944
218
222 %
4 383 CZK
2 200 000 CZK
barevná akvatinta
22 x 30 cm
Signature: sign. PD Vojt. Preissig
Starting price: | CZK 9 000 |
barevná akvatinta
22 x 30 cm
Starting price: | CZK 9 000 |
1908
52 x 39 cm
Signature: sign. PD Vojt. Preissig 08
Starting price: | CZK 25 000 |
barevná akvatinta
34 x 21 cm
Signature: sign. PD Vojtěch Preissig
Starting price: | CZK 9 000 |
olej, plátno
30 x 19 cm
Signature: sign. PD PV
Starting price: | CZK 20 000 |
akvarel, papír
19 x 17,5 cm
Signature: sign. PD PV
Starting price: | CZK 110 000 |
lept s akvatintou
25,7 x 20,5 cm
Starting price: | CZK 22 000 |