1886–1932
91
170 %
52 500 CZK
1 960 CZK
5 400 000 CZK
oil, canvas
40,5 x 50,5 cm
Signature: RD R Kremlicka 1929
Starting price: | CZK 280 000 |
oil, canvas
55 x 43,5 cm
Signature: LU R, Kremlicka 1932
Starting price: | CZK 450 000 |
kolem r. 1917
oil, wooden board
39 x 44,5 cm
Signature: LD R. Kremlicka
Starting price: | CZK 1 200 000 |
1912
oil, canvas
45 x 30 cm
Signature: RKremlicka 12
olej, plátno
55 x 43,5 cm
Signature: R. Kremlicka 1932, on back Rudolf Kremlicka
drawing ink, carton
27 x 39 cm (výřez)
Signature: Rkremlicka 1926
Starting price: | CZK 36 000 |