1894–1977
21
147 %
370 000 CZK
kolem roku 192
oil, plywood
80 x 101 cm
Signature: O. Cila
Starting price: | CZK 250 000 |
oil, plywood
52 x 41,5 cm
Signature: O. Cila
oil, cardboard
42 x 50 cm
Signature: O. Cila
Starting price: | CZK 24 000 |
oil, hardboard
30 x 25 cm
Signature: O. Cila
1925 - 27
oil, canvas
60 x 50 cm
Signature: sign. O. Cila
Starting price: | CZK 19 000 |
olej, lepenka
51 x 66 cm
Signature: sign. PD O. Číla
olej, lepenka
50 x 70 cm
Signature: sign. PD O. Číla
1935 - 40
olej, plátno
50,5 x 40 cm
Signature: sign. PD O. Číla
Starting price: | CZK 14 000 |
olej, lepenka
50 x 66,5 cm
Signature: sign. LD O. Číla
Starting price: | CZK 6 000 |
olej, plátno
44,5 x 56 cm
Signature: sign. PD O. Číla
Starting price: | CZK 6 000 |