1855–1924
16
113 %
7 500 000 CZK
oil, canvas
h 117,5 ✕ w 95 cm
Signature: RD J Schikaneder
Starting price: | CZK 1 650 000 |
1896
oil, canvas
50 x 73 cm
Signature: JS 96
Starting price: | CZK 2 800 000 |
oil, cancas
118 x 98 cm
Signature: RD Schikaneder
Starting price: | CZK 2 700 000 |
kolem roku 188
olej, plátno
51 x 63,5 cm
Signature: J. Schikaneder
Starting price: | CZK 800 000 |