1867–1946
87
147 %
850 000 CZK
2 450 000 CZK
kol. r. 1895
oil, cardboard
70 x 97 cm
Signature: V Radimsky
Starting price: | CZK 250 000 |
kol. r. 1925
olej, lepenka
71 x 100,5 cm
Signature: sign. LD V. Radimský
Starting price: | CZK 165 000 |
olej, lepenka
67 x 96 cm
Signature: sign. PD V. Radimský
Starting price: | CZK 195 000 |
olej, lepenka
70 x 50 cm
Signature: sign. LD Radimský
Starting price: | CZK 65 000 |
olej, lepenka
67 x 96 cm
olej, lepenka
69 x 100 cm
olej, lepenka
70 x 99 cm
Starting price: | CZK 180 000 |
kolem r. 1915
olej, lepenka
50 x 65 cm
Signature: sign. PD Radimský
Starting price: | CZK 120 000 |
kol. r. 1910
olej, lepenka
66 x 95 cm
Signature: sign. V. Radimský
Starting price: | CZK 240 000 |
kol. r. 1905
olej, lepenka
50 x 70 cm
Starting price: | CZK 220 000 |
olej, plátno
65 x 92 cm
Signature: sign. VD V. Radimský
Starting price: | CZK 150 000 |
olej, lepenka
71 x 101 cm
Starting price: | CZK 95 000 |